top of page

Lise

KYÖV Özel Anadolu Lisesi 2018-2019 yılında eğitim hayatına başlamıştır.  İlkokul ve ortaokulumuzda olduğu gibi ODTÜ danışmanlığında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Akademik, sosyal ve kültürel çalışmaların öğrenciler tarafından oluşturulan ve yürütülen projelerle buluştuğu lise öğretim programımız öğrencilerimize kendini gerçekleştirme için çeşitli fırsatlar sunar.

Sürdürülebilir hedefler üzerinden proje temelli öğrenme ve deneyimleme olanakları sunarak öğrencinin kendini keşfetme sürecini hızlandırır.

21.yüzyıl öğrenme stratejileri ve farklılaştırılmış eğitim modellemeleri doğrultusunda eğitim veren okulumuz bireysel farklılıkları da önemseyen bir okuldur.

2 yabancı dil eğitimi veren okulumuzda 9.ve 10.sınıf İngilizce programı içinde uluslararası sertifika programı olan ve yurt dışında yeterlilik koşulu sağlayan Edexcel sertifika programı uygulanmaktadır.

Dünya vatandaşı olma ilkelerine bağlı, araştıran, sorgulayan, duyarlı, bilgili, farkındalığı yüksek, empati kurabilen, deneyimli öğrenciler yetiştirmek başlıca hedefimizdir.

bottom of page