top of page

HAKKIMIZDA

Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV), 1947 yılında kurulmuş olan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği(KYÖD)’nin de kurucu üyelerinden olan Şerif Ünan' ın önderliğinde kurulmuş bir vakıftır.

 

1995 yılında 72 KYÖD’ lü eğitim gönüllüsünün her birinin 15 tam altın vakfederek kurduğu bu vakıf aynı zamanda Kurucu Vakıf Başkanı Şerif Ünan’ a, okul kurmak üzere yapmış olduğu girişimle, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) takdir ödülünü kazandırmıştır.


ODTÜ-KYÖD (Anasınıfı - İlkokul ve Ortaokulu) Okulları ve KYÖV Özel Anadolu Lisesi; gerek Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı’nın maddi, manevi yapmış olduğu muhtelif katkılarla, gerekse eğitime gönül vermiş diğer bağışçıların katkılarıyla her geçen gün büyüyerek, Laboratuarları, Konferans Salonları, Sanat Bölümleri ile toplam 9000 m2 kullanım alanına sahip, Kocaeli’ndeki nitelikli eğitim kurumları arasında yerini almaktadır.

 

VAKFIN AMACI;

DİNAMİK ve ÜRETKEN bir toplum olma özlemi DEĞİŞİME ve GELİŞİME açık olmak isteği, ÇAĞDAŞ DÜŞÜNCE ve DAVRANIŞLARI sergileme bilinci ile toplumsal değerleri bu yönde ETKİLEME kararlılığı içinde Çağdaş Demokratik bir toplum oluşturulmasına katkıda bulunmak için özellikle eğitim, sağlık kültür alanlarında faaliyetlerde bulunmaktır. Uygulamalı yaygın öğretim ve eğitimin gerçekleştirilmesi doğrultusunda gerekli tesisleri kurar işletir, bu amaçlara yönelik tesisler ve işletmelerle her türlü bağlılıklara girişir öğrencilere burs verir, amaca yönelik kuruluşlara yardım eder.

bottom of page